top of page

Астрагал шерстистоквітковий

Astragalus pubiflorus Pall.

Родина бобові — Fabaceae

 Народні назви: божі ручки, вовчий горошок волохатий, золототисячник, котячий горох, перелет, перелет польський, перелет солодколистий, солодке зілля.

 

           БІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА

    Астрагал шерстистоквітковий - багаторічна рослина з довгим волохатим опушенням. Стебла прямі, заввишки 10—35 см, добре розвинені. Листки непарнопірчасті, на коротких черешках, складаються з 12—14 пар листочків. Листочки ланцето-довгасті, з обох боків густо опушені шовковисто білуватими волосками. Квітки жовті, також густо опушені, зібрані в густі голівчасті, майже кульовидні суцвіття на довгих квітконіжках. Плід — біб овальної форми, шкірястий (по 5—15 штук).

   Цвіте у червні—липні, плодоносить з липня і до вересня. Квітки мають приємний медовий запах. Росте на схилах степових балок.

          ЗБІР СИРОВИНИ

  Для виготовлення ліків використовують траву (усю надземну частину рослини).      Збирають траву під час цвітіння. Сушать на вільному повітрі і в приміщенні, що добре провітрюється.

          ХІМІЧНИЙ СКЛАД

  В рослині знайдені флавоноїди, полісахариди арабін та басорин, органічні кислоти, три терпенові сапоніни, вітамін С, сполуки заліза, алюмінію, фосфору, магнію, кальцію, натрію, марганцю, молібдену, ванадію, стронцію та кремнію, крохмаль, барвники.

         ЗАСТОСУВАННЯ

   Застосовують як заспокійливий, відхаркувальний, жовчогінний. Препарати з трави астрагалу шерстистоквіткового посилюють  роботу серця, особливо при стомленні, уповільнюють ритм серцевих скорочень, розширюють судини серця, нирок, прискорює кровообіг і спричинює сечогінний ефект.

 

bottom of page