Алое деревовидне
Aloe arborescens Міll
Народні назви: сабур, столітник, лікар.
Родина лілійних — Liliaceae.
БІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Алое деревовидне - багаторічна, що довго не в'яне, тропічна рослина з коротким стовбуром. Листки великі, до 60 см у довжину, м'ясисті, соковиті, мечовидні, на краях з колючками. Квітки дзвониковидної форми червоні або жовті, знаходяться на верхівці довгої китиці у вигляді красивого суцвіття.
Вирощують у домашніх умовах як кімнатну рослину. Батьківщина алое, де воно росте як дика рослина,— Південна Африка і Аравія.
Для виготовлення ліків використовують листки і сік з них.
ЗБІР СИРОВИНИ
Збирають листки цілком розвинені, зрізуючи біля самої основи, і видавлюють з них сік, що має неприємний запах, гіркий смак. Сік розчиняється у воді і спирті.
ХІМІЧНИЙ СКЛАД
Сік містить глікозид алоїн, цукор, емодин, алое - смолу, ефірну олію та інші речовини. Загуслий і затверділий сік називають сабуром.
ЗАСТОСУВАННЯ
Свіже листя алое та сік з нього здавна використовували в народній медицині єгиптяни, індуси, греки і римляни при опіках, виразках, що не заживають, наривах, лишаях, як проносний засіб, а також при туберкульозі легень, гортані, очей
Застосовують як про носний засіб при хронічних запорах, гастритах і як загальнозміцнюючий засіб, при бронхітах, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Для лікування опіків, ран, що не гояться, лишаїв Доведено, що сік алое мас бактерицидний (знищувальний) вплив на ряд мікробів.

