top of page

Аритмія

       Аритмі́ї се́рця (грец. α — не і ρυθμος — ритм) — група порушень діяльності серця, пов'язаних з розладом ритмічності, послідовності і сили скорочень серцевого м'яза.

Аритмії серця зумовлюються порушенням його властивостей (автоматизму скорочень, збудливості, провідності). Вони спостерігаються при багатьох захворюваннях, зокрема при хворобах серця (міокардит, міокардіосклероз та ін.), при порушеннях нервової регуляції серця, що не супроводжується хворобливими змінами серцевого м'яза тощо.

Іноді аритмії серця являють собою фізіологічне явище, яке виникає в процесі пристосування організму до різних умов внутрішнього та зовнішнього середовища. Основні форми аритмії прискорення скорочень серця (т. з. тахікардія), сповільнення їх (брадикардія), приступи серцебиття (пароксизмальна тахікардія) та ін.

Деякі види аритмії серця перебігають непомітно для хворого, інші — супроводжуються неприємним відчуттям серцевих «перебоїв», запамороченням. Виявляють аритмії серця вислуховуючи серце, досліджуючи пульс, електрокардіографією.

При аритмії можна застосовувати слідуючі відвари:

1.

Складові відвару

Кількість речовини

Плоди кропу запашного

50 г

Квітки та листя глоду колючого

50 г

Корені шоломниці байкальської

40 г

Трава собачої кропиви серцевої

30 г

Трава меліси лікарської

20 г

Вода

2000мл

​​​​​​​​​​​​​​

 

Відвар вживають по 30-40 мл 3-4 рази на добу за півгодини до їди. Курси лікування — 2-5 місяців зі щомісячними перервами на 5-7 діб.

bottom of page