top of page

Бородавка

Бородавка — доброякісне пухлино подібне утворення шкіри, що виникає внаслідок розростання її епітеліального та сполучнотканинного (соскового) шарів. Розрізняють чотири форми бородавок, з яких 3 (звичайна, плоска та гострокінцева) спричиняються фільтрівним вірусом; всі ці форми здебільшого бувають множинні.

    Бородавки звичайні — щільні вузлики з нерівною поверхнею, головним чином виникають на тильних поверхнях рук та на підошвах. Можуть групуватися у великі бугристі бляшки.

    Бородавки плоскі мають вигляд плоских та щільних на дотик вузликів сірувато-білуватого кольору з рожевим відтінком; найчастіше виникають на руках і обличчі у дітей та юнаків.

    Бородавки гострокінцеві — невеличкі м'які блідо-рожеві сосочкоподібні утворення, що, розростаючись, нагадують кольорову капусту; здебільшого уражають зовнішні статеві органи.

    Бородавки старечі — жовтого або чорнуватого кольору, м'які, переважно множинні, розвиваються гол. чин. на обличчі, шиї, спині; з вірусною інфекцією не пов'язані.

Збудник — вірус родини Papovaviridae. Вірус інфікує клітини епідермісу.

Для боротьби з бородавками використовують такі засоби:

1.   Душать часник, змішують його зі свинячим жиром, цю кашу накладають на бинт та прив’язують до бородавки. Змінюють пов’язку кожен день.

2.   Кожного дня натирати бородавку соком кислих свіжих яблук. Бородавка поступово зменшиться, потемніє і днів через 10 зникне.

3.   Місце навколо бородавки обробити кремом або жиром, а саму бородавку змастити соком чистотілу. Робити це потрібно дуже обережно, тому що сік чистотілу може викликати подразнення, бо він містить отруйні речовини.

bottom of page